Oksybrazja, czyli inaczej peeling wodno tlenowy (lub oxydermabrazja, mikrodermabrazja wodno-tlenowa), wykorzystuje wyrzucany pod ciśnieniem strumień powietrza z rozproszonymi kroplami soli fizjologicznej. Po zabiegu skóra jest oczyszczona i ma wyraźnie zdrowszy wygląd, zabieg wygładza i wyrównuje naskórek, dodatkowo nawadnia go i poprawia jego koloryt. Skóra jest wyraźnie odmłodzona, a płytkie zmarszczki stają się mniej widoczne. Poprawia się również jędrność skóry. Może być stosowana samodzielnie lub jako wstęp do innych zabiegów pielęgnacyjnych, dzięki temu będą one skuteczniejsze.

DLA KOGO
Dla cery trądzikowej, naczyniowej, z przebarwieniami, cera tłusta, łojotokowa, z zaskórnikami, skóra z rozszerzonymi porami.

CZĘSTOTLIWOŚĆ
Seria 3-5 zabiegów wykonywanych 2 tygodnie.

REZULTATY
Skóra jest rozjaśniona, napięta, odżywiona, jedwabista w dotyku, gładka, ma także wyrównany koloryt. Zabieg wygładza delikatne zmarszczki oraz zwęża pory. W długim okresie, przy zastosowaniu serii zabiegów, efektem oxybrazji będzie pobudzenie mikrokrążenia, korzystnie wpływającego na procesy regeneracyjne skóry.

Przebieg zabiegu
Zabieg jest całkowicie bezbolesny. Przed wykonaniem oksybrazji przeprowadza się staranny demakijaż oraz zabezpiecza uszy i oczy. W My Body Clinic kosmetolog wykonuje peeling wodno-tlenowy przy pomocy urządzenia Carbo-Oxy. Zabieg polega na zbliżeniu głowicy do naskórka na odległość około 0,5-1 cm i nadmuchiwaniu soli fizjologicznej z tlenem. Osoba poddawana zabiegowi odczuwa na skórze powiew wilgotnego powietrza. Prawidłowo wykonany zabieg jest nieinwazyjny i nie wyłącza z codziennej aktywności, a efekt jest widoczny od razu.