Co to jest botox?
Toksyna botulinowa (botox) – jest bardzo silnie działającą naturalną toksyną powodującą zahamowanie uwalniania acetylocholiny – neuroprzekaźnika odpowiedzialnego za przekaźnictwo impulsów między nerwami a mięśniami. Toksyna botulinowa działa poprzez blokowanie połączeń między zakończeniami nerwów, a unerwionymi przez nie mięśniami, czyli blokuje tzw. synapsy nerwowo – mięśniowe. Nie dochodzi wtedy do skurczów porażonego mięśni.
Zastosowanie toksyny w medycynie
Jad kiełbasiany stosuje się w medycynie w leczeniu różnych chorób, które objawiają się nieprawidłowym, nadmiernym napięciem mięśniowym. Do schorzeń leczonych jadem kiełbasianym zaliczyć można: zez, choroby neurologiczne przebiegające z nadmiernym napięciem mięśni, jak również nadmierną potliwości.
Botoks znalazł zastosowanie przy leczeniu nadpotliwości. Zabieg w pierwszej kolejności polega na określeni miejsc, w których dochodzi do nadmiernego wytwarzania potu przez gruczoły. Następnie dermatolog w wyznacza obszary o średnicy 1,5 cm, w które zostanie wstrzyknięta dokładnie dobrana dawka toksyny botulinowej. Blokuje ona nerwy odpowiedzialne za gruczoły potowe. Efektem zabiegu jest ograniczone wytwarzanie potu przez okres od 6 do 12 miesięcy.
Zabieg nie wymaga znieczulenia. Iniekcja toksyny trwa ok 30 minut. Nie jest wymagana rekonwalescencja.
Botoks a zabiegi estetyczne
Do likwidacji zmarszczek mimicznych stosuje się bardzo małe stężenia toksyny, które nie mają wpływu na inne elementy układu nerwowego poza okolicą w której podano zastrzyk.
Toksyna botulinowa wstrzykiwana jest w odtłuszczone i oczyszczone miejsce na skórze. Do zabiegu używa się bardzo cienkich igieł, dzięki czemu substancja wprowadzana jest w pożądane miejsce.
Zabieg w naszym gabinecie w Krakowie trwa ok 20 minut i nie wymaga znieczulenia. Osoby z niską progiem odporności na ból mogą otrzymać znieczulenie miejscowe.
Po zabiegu nie jest wymagany okres rekonwalescencji. Na drugi dzień po wstrzyknięciu botoksu można normalnie funkcjonować.
Efekt działania pojawia się po około 7-14 dniach i utrzymuje przez ok. 4-6 miesięcy.
Wskazania do zabiegu
Do zabiegu po konsultacji z lekarzem kwalifikują się osoby które mają problemy ze zmarszczkami wokół oczu (“kurze łapki”), zmarszczkami poprzecznymi i poziomymi czoła, zmarszczkami między brwiami (“lwia zmarszczka”) czy zmarszczkami na szyi i dekolcie. Iniekcja toksyny botulinowej polecana jest także w przypadkach “pomarańczowej skórki” na brodzie, modelowania żuchwy i owalu twarzy, bruksizmu czy przy leczeniu nadpotliwości twarzy, pach, dłoni i stóp.
Przeciwwskazania
Kobiety w ciąży i w okresie karmienia powinny zrezygnować z zabiegów, w których stosuje się botox. Również osoby z nadwrażliwością na białka – albuminy nie powinny przyjmować jadu kiełbasianego.
Innymi przeciwwskazaniami do zabiegu są: schorzenia zapalne skóry, zaburzenia krzepnięcia krwi, zaburzenia przewodnictwa nerwowo-mięśniowego, zażywanie antybiotyków aminoglikozydowych czy leków rozkurczowych.
Zabieg w skrócie:

-NAJLEPSZE REZULTATY: 1 zab.
-DŁUGOTRWAŁOŚĆ EFEKTÓW: 6-8 miesięcy
-CENA: od 500 PLN
-ZNIECZULENIE: niewymagane
-CZAS ZABIEGU: 20-30 min
-ZDOLNOŚĆ DO PRACY: od razu
WSKAZANIA DO ZABIEGU
-zmarszczki wokół oczu tzw. “kurze łapki”
-zmarszczki poprzeczne i poziome czoła
-zmarszczki pomiędzy brwiami tzw. “lwia zmarszczka”
-“pomarańczowa skórka” na brodzie
-zmarszczki nad górną wargą tzw. “zmarszczki palacza”- zmarszczek na szyi i dekolcie
-modelowanie żuchwy i owalu twarzy
-bruksizm
-leczenie nadpotliwości (twarz, pachy, dłonie, stopy)
-ZALECENIA PO ZABIEGU: brak
-BRAK OPALANIA: nie
-UNIKANIE SAUNY: dzień po zbiegu
-STOSOWANIE KREMÓW: tak
PRZECIWWSKAZANIA
-ciąża i okres karmienia
-nadwrażliwość na składniki preparatu (głównie białka – albuminy)
-schorzenia zapalne skóry
-zaburzenia krzepnięcia krwi
-zaburzenia przewodnictwa nerwowo-mięśniowego
-zażywanie antybiotyków aminoglikozydowych lub leków rozkurczowych

Wypełnienie i korekta zmarszczek kwasem hialuronowym
Stosowane preparaty: Emervel, Juvederm, Stylage, Restylane, Princess

Kwas hialuronowy występuje w skórze w sposób naturalny – jest podstawowym składnikiem skóry, który utrzymuje jej właściwy poziom nawilżenia i jędrności. Niestety wraz z wiekiem jego ilość stopniowo się zmniejsza, wskutek czego skóra wysusza się, wiotczeje, pojawiają się zmarszczki, a policzki i usta tracą swoją objętość.

Preparaty zawierające kwas hialuronowy wstrzyknięte do skóry właściwej skutecznie uzupełniają jego niedobór, nawilżają skórę, wypełniają zmarszczki, nadają objętość, modelują usta, poprawiają kontur twarzy, pobudzają naturalne procesy regeneracyjne skóry, dzięki czemu nawet po wchłonięciu preparatu skóra wygląda lepiej niż przed zabiegiem.

Zabieg wypełniania zmarszczek polega na podaniu substancji wypełniającej (kwas hialuronowy) w dno zmarszczki, powodując jej wypchnięcie, co daje efekt jej spłycenia lub całkowitego usunięcia. Rezultaty są widoczne natychmiast po wykonaniu zabiegu.

Kwas hialuronowy działa bardzo delikatnie i idealnie nadaje się do wypełniania powierzchniowych zmarszczek oraz dla skóry cienkiej i delikatnej.

Efekty działania zabiegu: Zazwyczaj efekty zabiegu utrzymują się od 9-12 miesięcy. Po tym czasie preparaty kwasu hialuronowego stopniowo podlegają degradacji i ulegają całkowitemu wchłonięciu.

Wskazania do zabiegu :
-korekcja, powiększanie i modelowanie ust,
-poprawa owalu twarzy, lifting,
-likwidacja/wypełnienie zmarszczek,
-wypełnienie doliny łez, rozjaśnienie cieni pod oczami,
-niechirurgiczna korekcja nosa,
-podnoszenie brwi,
-rewitalizacja i skóry i pobudzenie naturalnych procesów regeneracyjnych,
-korekcja ubytków, blizn i zniekształceń twarzy spowodowane pro­ce­sem starzenia się lub urazami.

OSOCZE BOGATOPŁYTKOWE
Osocze bogatopłytkowe pozyskiwane jest z krwi Pacjenta. Ten naturalny preparat zawiera czynniki wzrostowe pobudzające proces regeneracji tkanek.
Główną zaletą zabiegu z użyciem osocza bogatopłytkowego jest bezpieczeństwo – zabieg nie wywołuje działań niepożądanych.
Działanie
Zabieg przeznaczony jest dla osób wymagających, ceniących produkty pochodzenia naturalnego. Preparat osocza bogatopłytkowego otrzymywany jest z własnej krwi. Aktywne trombocyty zawarte w osoczu wydzielają ważne dla regeneracji komórek skóry czynniki wzrostu, które m.in. stymulują namnażanie i dojrzewanie komórek naskórka, pobudzają syntezę macierzy międzykomórkowej, aktywują mikrokrążenie, stymulują syntezę DNA, pobudzają fibroblasty do produkcji kolagenu.
Wskazania
-wygładzenia zmarszczek i spłycenia bruzd,
-poprawy elastyczności, napięcia i gęstości skóry,
-rewitalizacji skóry, wygładzenia i ujednolicenia kolorytu skóry,
-remodeling włókien kolagenowych,
-poprawy ukrwienia skóry,
-przyspieszenia procesów gojenia,
-poprawy kondycji włosów.
Przebieg zabiegu
Zabieg wykonywany jest przez lekarza. W pierwszej fazie pobiera się niewielką ilość krwi metodą próżniową. Po odwirowaniu uzyskuje się osocze, zawierające płytki krwi. Po jego zagęszczeniu oraz dodaniu specjalnego odczynnika uzyskuje się osocze bogato płytkowe, które jest preparatem ostatecznie podawanym pacjentowi.
Efekty zabiegu
Pierwsze efekty zabiegu (poprawa napięcia i elastyczności skóry, wypełnienie drobnych zmarszczek) widoczne są po dwóch tygodniach.
W przypadku terapii mającej na celu poprawę kondycji i zagęszczenie włosów, pierwsze efekty widoczne są po dwóch zabiegach.
Dla uzyskania najlepszych efektów zaleca się przeprowadzenie serii zabiegów osoczem bogatopłytkowym.
Odczucia podczas zabiegu
Odczucia podczas zabiegu osoczem bogato płytkowym przypominają zabieg mezoterapii – pacjent czuje delikatne nakłucia igłą.