Laser medyczny LightSheer został wytworzony oraz zatwierdzony do stosowania w medycynie estetycznej (dermatologii) w celu usuwania zbędnego owłosienia w tym leczenia takich schorzeń jak hirsutyzm, czyli nieprawidłowe owłosienie wywołane zaburzeniami hormonalnymi.
Dzięki tej metodzie kosmetolodzy są w stanie usunąć włosy z niemal każdej części ciała. Klinika Medicor oferuje depilację laserową łydek, ud, okolic bikini, warg, karku, szyi, policzków, pleców, ramion, pach, przedramion i dłoni. Cena depilacji laserem diodowym w zależności od powierzchni, która ma zostać poddana procesowi usunięcia zbędnego owłosienia, wacha się od 50 do 650 zł.

Istotą działania lasera na mieszek włosowy jest zjawisko selektywnej fototermolizy. Światło lasera diodowego, pochłaniane wybiórczo przez struktury mieszka włosowego zawierające melaninę,  zamieniane jest na ciepło, które niszczy elementy włosa odpowiedzialne za jego wzrost, powodując trwałą utratę włosa i destrukcję mieszka. Jak wykazały badania kliniczne, zjawisko to jest najskuteczniejsze dla włosów znajdujących się w fazie aktywnego wzrostu (anagen).
Laser LightSheer Diode Laser System oferuje wysoką moc, a także krótkie i bardzo długie impulsy, aby bezpiecznie i skutecznie przeprowadzać zabiegi na wszystkich typach skóry oraz najszerszy zakres jeżeli chodzi o kolor włosów, głębokość i obszar działania.

Urządzenie LightSheer posiada honorowany na całym świecie certyfikat bezpieczeństwa i jakości. Jest najlepszym sposobem laserowego usuwania zbędnego owłosienia dlatego klinika Medicor z Krakowa do swoich zabiegów stosuje właśnie Light Sheer. Pod względem skuteczności i higieny zdecydowanie przewyższa inne metody, jak wyrywanie włosów, golenie, woskowanie, elektroliza, depilatory chemiczne czy IPL, które dają tylko tymczasowy efekt i często są bolesne.
Być może zainteresuje się cię również laserowy endolifting twarzy – system laserowy Fotona

Zalety depilacji laserem diodowym Light Sheer:
możliwość wykonywania zabiegów u pacjentów o różnych karnacjach i różnych kolorach włosów,
niepowtarzalny, odmienny system chłodzenia końcówką ChillTip umożliwiające aktywne chłodzenie dla bezpieczeństwa i komfortu pacjenta,
dzięki dużym rozmiarom końcówki podczas jednego strzału zniszczeniu ulega większa liczba włosów.
Częstotliwość depilacji laserowej
Według producenta pożądany efekt depilacji uzyskuje się po 5 do 9 zabiegach wykonywanych cyklicznie. Przyjmuje się, że po pierwszy zabieg usuwa trwale od 30-40% włosów ciemnych będących w fazie wzrostu. Efekt 100% jest zwykle niemożliwy do osiągnięcia. W przypadku włosów jasnych mogą one być jedynie przerzedzone.
Częstotliwość depilacji różni się w zależności od powierzchni depilowanych miejsc:
Mały obszar zabiegowy, jak wąsik, bikini, pachy – co 4-6 tygodni,
Duży obszar zabiegowy, jak łydki, uda – co 8-12 tygodni.

Przeciwwskazania do depilacji metodą LightSheer
Depilacja laserowa metodą LightSheer  jest bardzo skuteczna, ale niestety nie jest to metoda dla każdego. Istnieje wiele przeciwwskazań, które wykluczają możliwość poddania się zabiegowi.
Kobiety w ciąży i kobiety karmiące zdecydowanie powinny odłożyć zabieg usuwania zbędnego owłosienia do czasu zakończenia karmienia. Również osoby stosujące leki lub zioła światłouczulające, antybiotyki lub leki psychotropowe powinny zrezygnować z depilacji laserowej.
Kolejnym przeciwwskazaniem do wykonania depilacji laserowej jest świeżo opalona skóra. Z tego też powodu zabiegi te powinny być przeprowadzane w czasie, gdy promieniowanie słoneczne jest najmniejsze. Przed zabiegiem usuwania owłosienia nie należy także stosować preparatów brązujących oraz nie w okresie 4 tygodni przed zabiegiem nie usuwać włosków pęsetą, woskiem lub depilatorem elektrycznym. Zakazane jest używanie preparatu typu Etiaxil na dzień przed planowanym zabiegiem.
Osoby cierpiące na schorzenia skóry, takie jak bielactwo czy łuszczycę, lub posiadające w miejscu depilacji opryszczkę lub inne zmiany wirusowe powinny zrezygnować z zabiegu. Przeciwwskazaniem do zastosowania lasera diodowego jest również choroba nowotworowa oraz rozrusznik serca.
Jeżeli nie jesteś pewna czy możesz poddać się zabiegowi depilacji laserowej skonsultuj się z lekarzem lub kosmetologiem.

Przygotowanie do zabiegu depilacji laserowej
Bezpośrednio przed zabiegiem depilacji laserem diodowym należy zgolić włosy w miejscu depilacji pozostawiając ich niewielką ilość do oceny grubości i rodzaju włosów. Trzeba zadbać o odpowiednie nawilżenie skóry i usunięcie zrogowaciałego naskórka oraz opalenizny.
W dzień zabiegu skóra nie powinna być pokryta kremem, balsamem ani antyperspirantem. Bezpośrednio przed zabiegiem skóra powinna być odświeżona za pomocą podstawowych środków do higieny intymnej.

Jak postępować po zabiegu?
Po wykonanym zabiegu depilacji LightSheer trzeba wstrzymać się od pewnych praktyk. Przez pierwsze 4 dni zabrania się stosowania gorących kąpieli i pryszniców. Do tygodnia po zabiegu nie wolno uczęszczać na basen, ani do sauny. Dezodoranty i antyperspiranty typu Etiaxil mogą powodować podrażnienia, dlatego najlepiej odstawić je przynajmniej na trzy dni.
Do utrzymania higieny skóry tuż po zabiegu należy stosować kosmetyki nie zawierające alkoholu. Skórę należy przemywać w letniej wodzie z zastosowaniem żelu bezmydłowego.
W trakcie pielęgnacji należy uważać, żeby nie uszkodzić miejsca objętego zabiegiem zbyt szorstkim ręcznikiem czy innym materiałem. Kategorycznie zabrania się drapania takich miejsc, bo w jego wyniku mogą powstać blizny.
Miejsca poddane depilacji należy chronić przed silnym działaniem promieni słonecznych, nie wolno się opalać przez minimum miesiąc po zabiegu. Wszelkie uszkodzenia powstałe w wyniku depilacji należy leczyć kosmetykami stosowanymi przy poparzeniach słonecznych.
Kolejny zabieg depilacji laserowej w zależności od stanu skóry można wykonać w odstępie od 4 do 12 tygodni.

Zabieg w skrócie:

NAJLEPSZE REZULTATY: 6-8 zab.
DŁUGOTRWAŁOŚĆ EFEKTÓW: trwały
CENA: od 150-550 PLN
ZNIECZULENIE: opcjonalnie / niewymagane
CZAS ZABIEGU: 15-60 min
ZDOLNOŚĆ DO PRACY: od razu

WSKAZANIA DO ZABIEGU
-nadmierne owłosienie,
-zapalenie mieszków włosowych
ZALECENIA PO ZABIEGU: natłuszczanie
BRAK OPALANIA: tak
UNIKANIE SAUNY: tak
STOSOWANIE KREMÓW: tak

PRZECIWWSKAZANIA
-świeża opalenizna
-samoopalacz do 2 tygodni przed zabiegiem
-leki światłouczulające
-rozrusznik serca
-stany nowotworowe
-ciąża i karmienie piersią
-aktywne infekcje skóry
-peeling do 2 tygodni przed zabiegiem