Jak dokładnie działa urządzenie?

Karboksyterapia to terapia medyczna o szerokim spektrum zastosowania, polegająca na śródskórnym lub podskórnym wprowadzeniu dwutlenku węgla za pomocą cienkich igieł. Kosmetolog precyzyjnie podaje śródskórnie lub podskórnie kontrolowane dawki dwutlenku węgla w oparciu o stan zdrowia pacjenta i procedury zabiegowe.

Zabiegi trwają od kilku minut do godziny, w zależności od lokalizacji miejsca zabiegowego. Ilość zabiegów uzależniona jest od stanu wyjściowego skóry i natężenia problemu, np. w redukcji cieni pod oczami pierwsze efekty widać już po 1 zabiegu, zaś w walce z uporczywym cellulitem minimalna liczba zabiegów to 6.
Najczęściej zadawane pytania

Czym jest karboksyterapia?
Karboksyterapia jest terapią medyczną o niezwykle szerokim zakresie zastosowania. Polega ona na śródskórnym lub podskórnym wprowadzeniu dwutlenku węgla za pomocą cienkich igieł.

Na czym polega zabieg karboksyterapii?
Podczas zabiegu kosmetolog precyzyjnie podaje śródskórnie lub podskórnie kontrolowane   ilości dwutlenku węgla w zależności od stanu zdrowia pacjenta i procedur zabiegowych.

Kto jest uprawniony do wykonywania zabiegów karbosyterapii?
Zabieg może być wykonywany jedynie przez wykwalifikowany personel medyczny bądź pokrewny, który posiadają ogólną wiedzę medyczną oraz kosmetologiczną, po wcześniejszym odbyciu certyfikowanego szkolenia.

Jakie sa wskazania do karboksyterapii?
Karboksyterapia to zabieg o szerokim spektrum zastosowań. Do najbardziej popularnych należą: redukcja cellulitu w stadiach I-IV, rozstępów, blizn, cieni pod oczami, łysienia, miejscowo nagromadzonej tkanki tłuszczowej.

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu?
Ciąża, nowotwory, epilepsja, ostra niewydolność nerek, płuc i serca, POCHP(Przewlekła obturacyjna choroba płuc)

Czy zabieg jest bolesny?
Przy zabiegu towarzyszy niewielkie odczuwanie rozpierania gazu w tkankach. Wszystko uzależnione jest od okolicy zabiegowej, a także od progu bólu.

Czy przed zabiegiem można zastosować znieczulenie?
Stosowanie znieczulenia nie jest polecane, ze względu na obkurczanie naczyń krwionośnych. Pożądanym efektem jest rozszerzenie naczyń krwionośnych podczas podawania gazu, dlatego kremy z lidokainą jest nieodpowiednie.

Czy dwutlenek węgla powinien być podgrzewany?
Zdecydowanie tak, ponieważ podgrzewany gaz zmniejsza odczucia bólowe. Urządzenie „Julie Carboksytherapy” oferuje najnowszą technologię regulacji temperatury w urządzeniach, ale przede wszystkim zapewnia podwójne systemy grzewcze, minimalizujące odczuwanie dyskomfortu praktycznie do zera.

Jak wysokie jest bezpieczeństwo zabiegu?
Karboksyterapia jest mało inwazyjnym i bezpiecznym zabiegiem. Sprawdzona klinicznie wykonywana na wysokiej jakości aparaturze, posiadająca certyfikowany medycznie  dwutlenek węgla jest wysoce obojętnym, neutralnym bodźcem terapeutycznym dla ludzkiego organizmu. Kolejnym czynnikiem decydującym o bezpieczeństwie jest w pełni regulowany przepływ gazu, dawka oraz temperatura – dobierana w oparciu o stan zdrowia i strefę zabiegów.

Jak wysokie jest ryzyko powikłań?
Na chwilę obecną w literaturze medycznej nie ma informacji o poważniejszych komplikacjach pozabiegowych. Prawidłowo wykonany zabieg niesie za sobą niewiele skutków ubocznych w postaci bólu i krwiaków w miejscu iniekcji, wybroczyny czy też dłużej utrzymujący się obrzęk.

Od czego zależy skuteczność karboksyterapii?
Skuteczność zależy głównie od wieku, indywidualnych uwarunkowań pacjenta oraz systematyczności i regularności wizyt.

Jak długo trwa i ile należy wykonać zabiegów w serii?
Zabieg trwa od kilku minut do godziny, w zależności od lokalizacji miejsca zabiegowego. Ilość zabiegów jest uzależniona od natężenia problemu. W przypadku redukcji cieni pod oczami pierwsze efekty widoczne są już po 1 zabiegu, natomiast jeśli chodzi o walkę z cellulitem potrzebujemy około 6 zabiegów.

Jakie są zalecenia po zabiegu dla pacjenta oraz jak długo utrzymuje się efekt?
Po zabiegu pacjent może powrócić do codziennych czynności. Należy jednak unikać basenu, solarium oraz sauny przez 72 godziny. Miejsc zabiegowych nie wolno rozmasowywać. Efekt końcowy jest zależny od wielu czynników, ale najczęściej efekt utrzymuje się od 6 do 9 miesięcy. Po upływie tego okresu ponownie można wykonać serię lub pojedynczy zabieg.